Kategórie
 
 
 
 
 
Tesárske sekery
 
 

Existuje množstvo druhov sekier určených na rôzne využitie - od sekier pre voľnočasové aktivity, na kempovanie a turistiku, na lov, či dokonca sekery na súťaže. Tesári a rezbári na svoju špecifickú prácu vyžadujú práve tesárske sekery, ktoré sa odlišujú parametrami a typom ostria. Vysoko kvalitnú tesársku sekeru nájdete na predaj za skvelú cenu len u nás.

 

Tesári v rámci svojej práce nepoužívajú len jeden typ tesárskej sekery, keďže je ich práca pomerne rozmanitá a najmä náročná. Tesárske sekery rozlišujeme nasledovne:

  • Široká sekera - je využívaná predovšetkým pri vyrovnávaní výchýlených drevených častí a následnom vyhladzovaní, prípadne pri detailnejšom opracovávaní, prisekávaní a pri vytváraní spojov. S týmto typom sekery je manipulácia jednoduchá aj v ťažšie dostupných miestach vďaka praktickému a funkčnému konštrukčnému spracovaniu, tvaru hlavy a kvalitnému a širšiemu ostriu.
  • Obojstranná sekera - sa skôr využíva pri prvotných fázach opracovávania dreva, pri sekaní a vytváraní zárezov.

 

Komfort pri práci s tesárskymi sekerami

 

Pri tesárskych sekerách je takisto dôležitý aj komfort pri sekaní či opracovávaní, preto je vhodné skôr zvoliť sekeru s dreveným poriskom, ktoré:

  • je odolné s dlhou životnosťou
  • tlmí nárazy
  • sa nešmýka a netlačí pri sekaní aj vďaka ergonómii rukoväte
  • si drží vhodnú teplotu pri práci
  • je ľahko vymeniteľné v prípade poškodenia v porovnaní s poriskom z ocele

Ako aj pri ostatných typoch sekier, aj pri tesárskych sekerách sa odporúča výber zvážiť podľa skúseností a zručností tesára či rezbára.

 

 
 

Tesárske sekery

Zoradiť podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia