Kategórie
 
 
 
 
 
Štiepacie sekery
 
 

Často sekáte a štiepite drevo potrebné do krbov alebo piecok? Uľahčite si prácu a čas  a pracujte s kvalitnou sekerou na štiepanie, na ktorú sa môžete kedykoľvek spoľahnúť. Vyberte si najlepšiu štiepaciu sekeru u nás za skvelú cenu.

 

Ak hľadáte najlepšiu štiepaciu sekeru, vyberajte starostlivo podľa parametrov, druhu práce a zručností. Či už bude štiepanie dreva z ihličnatého alebo listnatého stromu, naozaj kvalitná sekera si poradí s akýmkoľvek typom dreva. Prihliadať treba však aj na veľkosť a tvrdosť polien.

 

Ktorá štiepacia sekera na drevo je správna?

 

Štiepacie sekery sú vynikajúcim nástrojom na sekanie triesok, malých a veľkých polien, či prípravu palivového dreva v domácnosti. Niektoré sekery na štiepanie si dokonca poradia aj s menším výrubom alebo kálaním, čo ocenia najmä lesníci a drevorubači.

Kvalitné štiepacie sekery sú väčšinou vyrobené z vysoko odolných a spoľahlivých materiálov, pričom značný rozdiel je predovšetkým pri porisku, ktoré je drevené alebo plastové. Rozdiel je však najmä v samotnom využití sekery.

 

  • Malá štiepacia sekera - najlepšia sekera na štiepanie triesok a malých drevených polien do krbu a na pálenie. Hmotnosťou veľmi ľahká a šikovná sekera s krátkym poriskom.

 

  • Stredná sekera na štiepanie - ideálna sekera na štiepanie stredne veľkých polien, pričom nevyžaduje skúsenosti a zručnosti s predošlým štiepaním. Sekeru je možné využiť aj v lese pri sekaní a štiepaní vetiev a konárov.

 

  • Veľká štiepacia sekera - najťažšia sekera s dlhým poriskom už vyžaduje istú zručnosť a väčšiu silu pri štiepaní. Tieto sekery je možné využiť aj na malý výrub, kálanie a štiepanie veľkých a tvrdých polien.

 

Štiepacie sekery s dreveným versus plastovým poriskom

 

Na výber spomedzi štiepacích sekier máte aj dve možnosti, a to či je sekera s dreveným alebo plastovým poriskom.

  • Drevené porisko - pri štiepaní je namáhaná najmä spojovacia časť, kde dochádza k veľkým tlakom, preto by aj porisko malo byť z kvalitného, tvrdého a pružného dreva. Najlepšie a najvhodnejšie drevo je orechovec biely alebo hickora, ktorá sa na sekerách využíva najčastejšie. Práca je so sekerou s dreveným poriskom veľmi príjemná a komfortná. Po čase je možné poškodenie namáhaného poriska, ktoré je však možné jednoducho vymeniť a zabrániť tak poraneniu.

 

  • Plastové porisko - vďaka plastovému porisku je hmotnosť štiepacej sekery nižšia a viac vyvážená, ako je to pri drevenom porisku. Sekera s plastovým poriskom je odolná vďaka materiálom, polyamidu a skleným vláknam, ktoré sa často pri plastovom porisku používajú. Tieto sekery majú dlhú životnosť a štiepanie s nimi je komfortné, je už len na samotnom užívateľovi, ktorý typ poriska mu vyhovuje viac, či už klasický drevený, alebo moderný plastový.
 
 

Štiepacie sekery

Zoradiť podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Sekera štiepacia Hultafors® KLY 7-1,5 RA, hmotnosť 1500 g, dĺžka poriska 750 mm

Sekera štiepacia Hultafors® KLY 7-1,5 RA, hmotnosť 1500 g, dĺžka poriska 750 mm

Štiepacia sekera je ťažšia a hodí sa výborne na štiepanie väčších polien.
115,14 €
+115 b.
{categ_info}
HF_840592

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia