Kategórie
 
 
 
 
 
Lovecké sekery
Vyberte si z ponuky
 
 

Lovecké sekery sú síce jedinečným ručným nástrojom na lov zvery, poskytujú však aj možnosť sekania a kálania dreva, čo sa často hodí pri lovoch v hustých lesoch. Poľovníci a lovci divej zvery, ako aj lesníci v rámci svojej výbavy nedajú na lovecké sekery dopustiť. Vyberte si to najlepšie a spoľahnite sa práve na sekeru, ktorá hrá v lesoch a pri poľovačkách najdôležitejšiu úlohu.

 

Aké by mali byť kvalitné lovecké sekery?

 

Či už ste poľovník a lovec začiatočník, alebo profesionál, na lovecké aktivity potrebujete špeciálnu a na lov prispôsobenú sekeru, ktorá vám zaručí bezprostredný komfort pri každom love bez vynaloženej extrémnej námahy. Každá lovecká sekera by mala spĺňať nasledovné kritériá a charakteristiky:

 

  • Kvalitné drevené porisko – väčšinou používaná hickora (orechovec biely), ktorá je dostatočné pružná a odolná. Dĺžka poriska sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 500 mm až 600 mm.
  • Špičkové ostrie – ideálne na sekanie, sťahovanie a lov aj tej zvery, ktorá je zmrznutá alebo sa nachádzala istý čas pod snehom.
  • Ergonomická rukoväť – vďaka nej máte správny úchop a ťah bez vzniku pľuzgierov a bolesti zápästia.
  • Hlava z kalenej ocele - hlava vyrobená z kvalitnej ocele poskytuje vysokú odolnosť a značí dhú životnosť.
  • Vyššia hmotnosť – hoci je hmotnosť pri loveckých sekerách vyššia, približne okolo 800 g až 1 kg, pri každom jednom love je efektivita a výkonnosť veľmi vysoká, a to s maximálnym ťahom.
  • Ochranné púzdro – znakom kvality je aj ochranné púzdro, ktoré by malo byť súčasťou sekery vzhľadom na ochranu a bezpečnosť.

 

Rebrá jeleňa, kosti zmrznutého zvieraťa či potreba stiahnutia kože? Pre kvalitné sekery žiaden problém. Ak spĺňa sekera určená na lov a poľovačku základné, zároveň však dôležité charakteristiky, to najpodstatnejšie už máte vybavené a môžete sa vybrať loviť hoci aj v noci.

 
 

Lovecké sekery

Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia