Kategórie
 
 
 
 
 
Sekery
Vyberte si z ponuky
   
   

  Švédsky Hultafors patrí medzi špičku renomovaných výrobcov sekier, nožov, kladív, dlát a ďalšieho ručného náradia známeho svojou vysokou kvalitou, maximálnou spoľahlivosťou a precíznosťou. Značka Hultafors nemôže chýbať ani u nás, a to hneď so širokou ponukou sekier rôznych druhov určených pre športové a domáce použitie, ako aj pre tesárov a iných profesionálov pracujúcich s drevom.

   

  Hultafors sekery pre široké využitie

   

  Sekery Hultafors majú naozaj širokú ponuku z hľadiska svojho využitia a sú vhodné
  do domácnosti a pre profesionálov na menší výrub a kálanie dreva. Ponuka sekier tohto švédskeho výrobcu je naozaj široká.

  • Kempingové a trampské sekery - by nemali chýbať vo výbave do lesa, na táboráky a
   do horského prostredia. Charakteristické sú najmä svojím krátkym dreveným poriskom
   z orechovca bieleho a čepele z kvalitnej švédskej ocele, vďaka čomu je možné sekery Hultafors jednoducho zobrať do ruksaku alebo zavesiť za opasok.
   • Hmotnosť kempingových a trampských sekier sa pohybuje väčšinou v rozmedzí 300 až 700 g s dĺžkou poriska 300 až 500 mm.

   

  • Hádzacie sekery - sú špecifické svojim netradičným prevedením hlavy sekery, ktorá pozostáva z dvoch britiev a dreveného poriska, z vysoko odolného orechovca bieleho - hickory.
   •  Hmotnosť je pri hádzacích sekerách vyššia okolo 1500 g s dĺžkou poriska 700 až 800 mm.

   

  • Lovecké sekery – vynikajú svojím dlhším poriskom a vyššou hmotnosťou v porovnaní s trampskými sekerami, avšak sú skvelými a šikovnými pomocníkmi pre poľovníkov, lovcov a pre lesníkov pri ľahkých prácach v lese.
   •  Hmotnosť loveckých sekier sa pohybuje v rozmedzí od 800 g do 1 kg, pričom dĺžka poriska je okolo 500 až 600 mm.

   

  • Štiepacie sekery – sa zídu v každej domácnosti, záhrade alebo na chate, kde sa hoci aj väčšie polená štiepia manuálne. Hlava štiepacej sekery Hultafors je špecifická svojím tvarom čepele, ktorá s dostatočným štiepacím tlakom hladko vnikne do vlákien dreveného polena.
   •  Veľkosti a hmotnosť štiepacích sekier sa rozlišuje aj podľa toho, či potrebujete pripraviť triesky alebo malé polená, kedy sa hmotnosť pohybuje okolo 1 kg s dĺžkou poriska okolo 450 mm a viac.

   

  • Káľacie sekery – nachádzajú svoje praktické využitie pri rúbaní dreva a malých lesných výruboch.
   •  Sekery Hultafors určené na kálanie a rúbanie sú väčšinou hmotnosťou ťažšie,
    od 800 g do 2 kg s dĺžkou poriska od 600 mm do 800 mm.

   

  • Tesárske sekery – sú vynikajúcim pomocníkom pre tesárov a profesionálov pracujúcich s drevom. Sekery sa často využívajú na detailné opracovávanie, prisekávanie a tiež
   na vytváranie zárezov.
   •  Hmotnosť Hultafors tesárskych sekier sa pohybuje od 800 g do 1 kg s dĺžkou poriska 500 mm.

   

  Skvelá cena za majstrovskú prácu sekier

   

  V prvom rade je dôležité dbať na kvalitu a precízne spracovanie celej konštrukcie sekery. Hoci môže byť cena veľmi lákavá a až výrazne nízka, vždy sa presvedčte o kvalite u svojho predajcu. Nekvalitné sekery by mohli spôsobiť materiálne škody, no dokonca nepríjemné poranenia.

  Spoľahlivým a najlepším riešením sú sekery Hultafors, na ktoré sa môžete naozaj kedykoľvek spoľahnúť.

  Podpis vysokej kvality a majstrovskej ručnej práce nájdete na každej jednej sekere určenej či už na voľnočasové aktivty v horách, na súťažiach, alebo pri výrube, prípadne love.

   
   

  Sekery

  Zvoľte si niektorú z kategórií.
   
   
  Navštívili ste
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Plná (Desktop) verzia