Kategórie
 
 
 
 
 
Hádzacie sekery
 
 

Súťažné hádzanie sekier už nie je raritou. Potrebujete predovšetkým špeciálne a kvalitné vrhacie sekery, ktoré sa od klasických sekier, aké poznáme, odlišujú. V rámci našej ponuky nájdete na predaj aj spoľahlivé a šikovné vrhacie sekery, s ktorými budete mať naozaj presnú mušku.

 

Na trhu existuje množstvo rôznych druhov sekier pre profesionálne, domáce, ale aj súťažné využitie, ktoré môžete nájsť aj u nás. Vrhacie sekery na hádzacie súťaže vyzerajú na prvý pohľad masívne, ich funkčnosť a detailné prepracovanie však poskytuje maximálny komfort a presnosť bez vynaloženia extrémnej sily. Sekery sú špecifické niekoľkými charakteristikami v porovnaní s inými druhmi sekier, ako sú štiepacie, lovecké, kempingové sekery a iné.

  • Dve britvy na hlave sekery
  • Dlhšie drevené porisko - často v rozmedzí približne 700 mm až 800 mm
  • Hmotnosť je takisto vyššia – okolo 1500 g

 

S niektorými vrhacími sekerami je možné aj ďalšie využitie, ako len súťažné hádzanie. Vrhacie sekery je možné použiť aj na sekanie a menšie kálanie dreva vzhľadom na špičkové ostrie, najmä u kvalitných a profesionálnych sekier väčších veľkostí.

 

Hmotnosť sekery na hádzanie je dôležitá

 

Práve hmotnosť a dĺžka sekery na hádzanie ovplyvní, ako rýchlo, ďaleko a s akým dôrazom bude sekera hodená.

  • Ľahšie vrhacie sekery vyžadujú málo vynaloženej sily s množnosťou hodu aj z väčšej diaľky s väčšou rotáciou.
  • Ťažšie vrhacie sekery sú síce náročnejšie na hádzanie, vedia však zamerať cieľ ľahšie s menšou rotáciou a väčšou presnosťou.

 

Vrhacie sekery a výber podľa vašich zručností

 

Pri výbere vhodnej vrhacej sekery záleží aj od vašich zručností a skúseností so súťažným hádzaním sekier. V prípade, že s hádzaním len začínate, zvážte skôr ľahšie sekery s kratším poriskom. Naučíte sa rôznym technikám hádzania so sekerou v odlišných vzdialenostiach a podmienkach. Pri bohatších zručnostiach a skúsenostiach tak bude prechod na hádzanie s väčšími a ťažšími sekerami oveľa jednoduchší a pre vás komfortnejší.

 
 

Hádzacie sekery

Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia