Kategórie
 
 
 
 
 
Diamantové ocieľky
 
 

Túžite po najlepšie nabrúsených nožoch bez toho, aby ste ich museli brúsiť často a prácne? U nás máme vynikajúce riešenie – inovatívne, vysoko kvalitné a špičkové diamantové ocieľky, ako aj praktické stolové ocieľky nielen do bežnej kuchyne, ale aj pre profesionálov, kuchárov i mäsiarov.

 

Všeobecne platí udržiavať nože ostré, to znamená priebežné brúsenie nožov. Dôležité je nože brúsiť pomocou kvalitnej ocieľky alebo brúsky na nože. Brúsenie ocieľkou sa na prvý pohľad zdá byť jednoduché, no pri brúsení je nevyhnutné udržiavať ostrie noža v ostrom uhle a brúsiť po celej dĺžke ostria od rukoväti až po špičku noža, a to minimálne 5-krát.

 

Najlepšie a najjednoduchšie brúsenie nožov

 

Náročnému brúseniu nožov navzájom ako za starých čias je koniec. Na šikovné, rýchle a predovšetkým šetrné brúsenie nožov sú ideálne ocieľky:

  • Oválne diamantové ocieľky – povrch ocieľok je potiahnutý ultra jemným diamantovým brusivom, ktoré nože ostrí, zlepšuje rezné hrany, jemne zrovnáva a vyhladzuje, pričom nože šetrí, čím predlžuje ich životnosť. Vybrať si môžete z rôznych veľkostí a dĺžok.

 

  • Stolové ocieľky - zodpovedajú charakteristikám brúsky na nože vďaka mini ocieľkam a precíznym uhlovým vedením noža pri brúsení.

 

Diamantové ocieľky versus brúsky na nože

 

Oválne diamantové ocieľky poskytujú výhodu najmä pre svoj funkčný jednoduchý dizajn a konštrukciu, vďaka čomu sú praktické a skladné a vždy po ruke. Veľkou výhodou ocieľok však je ich univerzálnosť pre samotného používateľa, či už je pravák alebo ľavák. Pre tých, ktorí nemajú s brúsením na ocieľkach priveľa skúseností, sú jednoduchšie najmä kvalitné brúsky na nože, manuálne alebo elektrické.

Stolové ocieľky s väčšou hmotnosťou poskytujú vyššiu stabilitu, aj vďaka čomu dosiahnete presnejšie nabrúsenie ostria noža.

Pri oboch typoch ocieľky je podstatná aj rukoväť, ktorá by mala byť protišmyková pre vyššiu bezpečnosť a väčší komfort pri brúsení nožov.

 
 

Diamantové ocieľky

Zoradiť podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Ocieľka oválna diamantová 250 mm M416-10 čierna

Ocieľka oválna diamantová 250 mm M416-10 čierna

Oválny tvar ocieľky zväčšuje kontaktnú plochu medzi nožom a diamantovou ostriacou oblasťou.
30 € 29 €
+29 b.
{categ_info}
CH_M416-10
Ocieľka oválna diamantová 300 mm M416-12 čierna

Ocieľka oválna diamantová 300 mm M416-12 čierna

Ocieľka je vybavená ľahko-uchopiteľnou tvarovanou rukoväťou pre bezpečné a pohodlné protišmykové uchopenie.
34,50 € 34 €
+34 b.
{categ_info}
CH_M416-12
Ocieľka stolová M470 chrómová, 1-stupňová

Ocieľka stolová M470 chrómová, 1-stupňová

Brúska na nože so systémom SteelPro
35,50 € 35 €
+35 b.
{categ_info}
CH_M470CH
Ocieľka stolová M475 chrómová, 1-stupňová

Ocieľka stolová M475 chrómová, 1-stupňová

Stolová ocieľka s presným vedením noža pre jednoduché, vrúbkovaním zušľachtené ostrie. Väčšia hmotnosť zabezpečuje lepšiu stabilitu.
55,50 € 54 €
+54 b.
{categ_info}
CH_M475

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia