Kategórie
 
 
 
 
 
Kliešte na káble
 
 

Káble a vodiče sú výsadou najmä elektrikárov, ktorí pre svoje povolanie vyžadujú špeciálne a profesionálne náradie, bez ktorého je ich práca nemožná. Medzi také náradie zaručene patria kliešte a nožnice na káble, ktoré sú určené na presné rezanie či strihanie káblov a vodičov. Nenechajte nič na náhodu a vyberte si z našej ponuky kvalitných klieští a nožníc na káble.

 

Všetci elektrikári by mali v rámci svojej práce dbať, samozjreme, na bezpečnosť a na kvalitné a profesionálne náradie. Okrem odizolovacích a odblankovacích klieští môžeme vo výbave každého elektrikára nájsť kliešte a nožnice na káble, vďaka ktorým je možné káble strihať a rezať bez toho, aby sa jednotlivé vodiče poškodili.

 

Na aký typ káblov kliešte a nožnice použiť?

Kliešte, ako aj nožnice na káble môžete pohodlne použiť na:

  • Medené káble
  • Hliníkové káble
  • Jednožilové
  • Viacžilové

Kliešte na káble vs. nožnice na káble

  • Kliešte na káble – cvikacie alebo štiepacie kliešte – jednoduchá manipulácia jednou rukou s maximálnou presnosťou. S kvalitnými kliešťami na káble zabezpečíte presné zovretie bez toho, aby ste káble alebo vodiče poškodili. Kliešte sa však neodporúčajú použiť na oceľové a drôtené laná.

 

  • Nožnice na káble – jednoduché a rýchle strihanie káblov s vysokou presnosťou. Vďaka kompaktnej konštrukcii a ostrým rezným čelustiam nožníc si ľahko poradíte aj v stiesnených priestoroch, dokonca aj pri obsluhe len jednou rukou. S nožnicami zabezpečíte presné strihanie a rez bez toho, aby ste kábel stláčali a vodiče vo vnútri kábla deformovali v porovnaní s kliešťami. Nožnice, podobne ako pri kliešťoch, nie sú vhodné pri použití na oceľových a drôtených lanách.

 

  • Ráčňové nožnice – typické svojou masívnejšou konštrukciou so zosilneným pákovým mechanizmom a strihacími čelusťami na presné strihanie káblov väčších priemerov s plastovou, prípadne gumenou izoláciou.
 
 

Kliešte na káble

Zoradiť podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Kliešte štipacie na káble Irwin®, dĺžka 200 mm, ProTouch™ Grips rukoväte

Kliešte štipacie na káble Irwin®, dĺžka 200 mm, ProTouch™ Grips rukoväte

Štikacie kliešte na káble značky Irwin vybavené indukčne kaleným ostrím, ktoré zostávajú dlho ostré
20 €
+20 b.
{categ_info}
IW_10505518
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia