Kategórie
 
 
 
 
 
Brúsne kamene
 
 

Brúsny kameň je ďalšou alternatívou pre kvalitné brúsenie nožov. Predstavuje rýchle, jednoduché a efektné brúsenie nielen do bežných kuchýň, ale aj profesionálnych. Na brúsenie ázijských nožov a nožov Santoku je brúsny kameň dokonalý a na prácu veľmi jednoduchý a spoľahlivý. Na predaj ponúkame vysoko kvalitné brúsne kamene rôznych veľkostí za skvelé ceny od celosvetovo uznávanej a obľúbenej značky Chef’s Choice, špecialistu na brúsenie a ostrenie.

 

Brúsny kameň pre rôzne nože a materiály

 

Brúsny kameň je spomedzi produktov určených na brúsenie najuniverzálnejší. Kameň, ktorého povrch je potiahnutý dokonalým diamantovým brusivom pevne upnutým na plochú oceľovú plochu, je schopný nabrúsiť nielen oceľ, ale aj nerez, či uhlíkovú oceľ. Bez problémov si poradí s brúsením rôznych typov nožov:

  • Profesionálne a kuchárske nože
  • Ázijské nože a nože Santoku
  • Vrúbkované nože (na chlieb, pečivo)
  • Lovecké nože
  • Filetovacie nože
  • Športové a vreckové nože

S brúsnym kameňom je možné nabrúsiť dokonca aj šípy, sekery a iné náradie s ostrím.

 

Maximálny komfort a jednoduchá starostlivosť

 

Brúsny kameň je na starostlivosť veľmi jednoduchý a na použitie komfortný. Vďaka diamantovým brusivám na povrchu kameňa nie je potrebné pri práci s brúsnym kameňom používať vodu, olej alebo iné mazacie prípravky.

Brúsenie nožov či iného náradia s brúsnym kameňom je veľmi jednoduché, treba však držať nože ku kameňu v určitom uhle, a to 15° až 20°. Rezné hrany budú tak po niekoľkých brúsnych ťahoch dokonalé ostré a hladké.

 

Bezpečnosť pri brúsení na kameni je prvoradá

 

Tak ako pri ostatných druhoch brúsnych pomôcok, aj pri brúsnych kameňoch je bezpečnosť hlavnou prioritou. Každý kvalitný brúsny kameň by mal byť zabezpečený protišmykovou podložkou alebo gumovými nožičkami pre maximálnu stabilitu, aby sa pri brúsení predišlo nechcenému pohybu kameňa, ktoré by mohlo spôsobiť neželané zranenia. Príliš nízka cena môže často znamenať i nízku kvalitu, preto sa vždy presvedčte v prvom rade o kvalite. Ušetríte tak ďalšie výdavky na kúpu nových nožov, prípadne nových brúsok. Radšej investujte do kvalitnej brúsky a nožov raz, ako niekoľkokrát do roka do menej kvalitných brúsnych produktov či nožov.

 
 

Brúsne kamene

Zoradiť podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Diamantová platňa - brúsny kameň v dreve 50x100 mm M4-2401

Diamantová platňa - brúsny kameň v dreve 50x100 mm M4-2401

Brúsny kameň potiahnutý 100%-ným diamantovým brúsivom.
27 €
+27 b.
{categ_info}
CH_M4-2401
Diamantová platňa - brúsny kameň v dreve 50x200 mm M4-2801

Diamantová platňa - brúsny kameň v dreve 50x200 mm M4-2801

Brúsny kameň potiahnutý 100%-ným diamantovým brúsivom.
54 € 53 €
+53 b.
Top
{categ_info}
CH_M4-2801

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia