Kategórie
 
 
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Zbohom nudným stenám! 7 kreatívnych inšpirácií na ich dekoráciu

Máte dosť jednotvárnych stien, ktoré sú všetky na jedno kopyto? Chceli by ste svoju obývačku, izbu či kuchyňu nejako oživiť? Máte šťastie. Prinášame vám niekoľko inšpirácií na netradičné spôsoby maľovania a úpravy stien, ktoré môžu dekorovať práve váš byt či dom. Tieto nápady určite zvládnete zrealizovať aj vtedy, ak ste kutil začiatočník. Na väčšinu z nich dokonca nepotrebujete žiadne špeciálne náradie.

Čítať viac

Zmajstruj si sám: Originálna vertikálna záhrada na 5 spôsobov

Vždy ste túžili po bylinkách, čerstvých jahodách, šaláte či cherry rajčinkách priamo zo záhradky, ale nemáte ju? Napriek tomu, že bývate v byte, môžete mať záhradu aj vy. A to priamo na balkóne. Vertikálne pestovanie je taktiež spôsob, ako toho na malú záhradu za domom zmestiť viac. Tak sa poďte s nami pozrieť na niekoľko inšpirácií a jeden podrobný návod.

Čítať viac

Oplatí sa vám kúpiť CNC stroj alebo sa držať ručného náradia?

Vyrábate a predávate výrobky z dreva a premýšľate, ako zefektívniť výrobu? Ako urýchliť proces vašej tvorby? CNC nástroje dokážu nahradiť ručnú frézu, vŕtačku i sústruh. Opracovávajú materiál oveľa rýchlejšie než ručné náradie, ale na druhej strane predstavujú značnú investíciu. Oplatí sa vám kúpiť CNC stroj do vašej dielne? Na čo všetko ho viete využiť? A čo by ste mali vedieť pred kúpou?

Čítať viac

Ako vybaviť stavebné povolenie, keď chcete postaviť dom, garáž či dielňu

Vízia postaviť si vlastný dom, dielňu alebo garáž je lákavá. Minimálne dovtedy, kým sa nestretnete s byrokraciou okolo stavby. V tomto článku sa vám budeme snažiť poskytnúť odpovede na vaše najčastejšie otázky: Kedy treba stavebné povolenie a koľko stojí? Potrebujem stavebné povolenie na rekonštrukciu domu či na prístavbu? Čo v prípade garáže alebo dielne? A čo potrebujem na kolaudáciu rodinného domu? Upozorňujeme vás, že vybavovanie povolenia na stavbu nie je jednoduché a tieto informácie slúžia len ako základná navigácia. Poďme na to. 

Čítať viac

Perfektné tipy na vianočné darčeky pre všetkých mužov vo vašom živote

Milé dámy, posledný blog v roku sme sa rozhodli venovať práve vám. Hľadáte tip na darček pre otca či brata, pre manžela či priateľa, alebo dokonca strýka z tretieho kolena? Pripravili sme pre vás nápady na darčeky ideálne pre chlapov. Objednajte všetko online a vyhnite sa davom i predvianočnému zhonu! Praktické darčeky pod stromčekom potešia domácich majstrov, ale aj ostatných, ktorí sa radi starajú o dom, záhradu a pohodlie svojej rodiny.

Čítať viac

Sprievodca svetom karbobrúsok #2: Ako si vybrať kotúč do uhlovej brúsky

Rezanie, brúsenie, kefovanie, ostrenie, leštenie. Na čo budete karbobrúsku využívať vy? Keď ste si už vybrali uhlovú brúsku, nastal čas, aby ste spoznali možnosti, ktoré vám ponúkajú rezné a brúsne kotúče. Prečo? Akonáhle máte špeciálny kotúč, práca vám ide od ruky a precíznejšie. A o to predsa ide, že? Tak poďme na to.

Čítať viac

Sprievodca svetom karbobrúsok #1: Ako si vybrať uhlovú brúsku

Potrebujete rezať, brúsiť alebo vyleštiť? To všetko a ešte viac dokážu uhlové brúsky, zvané aj karbobrúsky či flexy. Podľa názvu by si jeden pomyslel, že slúžia len na brúsenie, no opak je pravdou. Najčastejšie s nimi totiž režeme. So správnou karbobrúskou dokážete rezať aj betón, tehlu či kameň. So špeciálnymi kotúčmi viete robiť i jemnejšie práce, ako napr. odstrániť hrdzu z karosérie auta. Záleží na vašej zručnosti, ale tiež na kvalite náradia. Neviete si vybrať? Pripravili sme pre vás manuál, ako si vybrať tú najkvalitnejšiu karbobrúsku.

Čítať viac

Ako správne brúsiť nože a aký nástroj použiť

Nemusíte byť profesionálny mäsiar ani šéfkuchár, aby ste doma mali ostré nože. Možno ste ani nevedeli, že tupý nôž je jedným z najväčších nebezpečenstiev v kuchyni. Neestetické rezy sú ten najmenší problém. Opotrebovaná čepeľ často spôsobí poranenia v dôsledku pošmyknutia noža. Skôr, ako prídete vy alebo vaše deti o prsty, zistite, čo použiť na ostrenie nožov a ako s brúskami správne narábať.

Čítať viac

TOP 10 nástrojov z nášho letného výpredaja

Vítajte! V tomto článku vám prinášame TOP ponuky akciového náradia, ktoré by ste toto leto nemali prehliadnuť. A už vôbec nie zmeškať. Zľavy na náradie budú aktuálne do 31.8.2017. Či už potrebujete kvalitné ručné alebo elektrické náradie, nástroje na maľovanie alebo špeciálne náčinie do kuchyne, prídete si na svoje. Lacné značkové náradie na vás už čaká.

Čítať viac

Zmajstruj si sám: Nádherný drevený rám z odpadu

Premýšľate niekedy nad tým, ako dokáže obyčajný smrteľník z odpadu vyrobiť niečo nové a jedinečné? Nie ste sami. Aj my žasneme, keď staré drevo opäť ožíva. Dnes vám ukážeme, ako zo starých a vyhodených kusov dreva aj vy môžete vyrobiť originálny drevený rám. To všetko vďaka jednému zo slovenských majstrov, ktorý nám poskytol svoje know-how. Dozviete sa, čo na výrobu dreveného rámu z odpadu potrebujete, a tiež nepotrebujete. Kde také drevo zohnať. A odhalíme vám všetky tipy a triky pri samotnej výrobe rámu.

Čítať viac

26 paletových inšpirácií, ktoré zvládne vyrobiť každý

Radi tvoríte a vymýšľate nielen funkčné, ale aj dizajnové kúsky? Našli sme pre vás 26 inšpirácií na nábytok a doplnky, ktorých základom sú palety. Či už ho máte vonku alebo vnútri, paletový nábytok vyzerá štýlovo, je pevný a navyše aj lacný. Čo viac si priať? 

Čítať viac

Pílenie, rezanie, brúsenie, frézovanie. S akumulátorom či bez?

Ste domáci kutil, majster, stavbár alebo len „obyčajný smrteľník“ a vyberáte si náradie do domácnosti, do dielne či na stavbu. Neviete si však zvoliť spomedzi obrovského množstva rôznych nástrojov? Presne preto sme začali naše kategórie náradia obohacovať o návody a užitočné informácie, ako si vybrať ten správny nástroj. V tomto článku sa zameriame hlavne na to, kedy radšej uprednostniť sieťové a kedy aku náradie.

Čítať viac

Zmajstruj si sám svoj kutilský biznis. Ako na to?

Ráno vstanete a idete do práce. Odrobíte si svoje. Prehodíte pár slov s kolegami. Podvečer prídete domov a tešíte sa len na jedno. Dobre vychladené pivo? Večeru? Televíziu? Nie. Tešíte sa na svoju dielňu. Pretože tam vymýšľate a tvoríte. Pretože tam ste slobodný. Nemusíte počúvať príkazy svojho šéfa. Môžete sa naplno realizovať tak, ako len vy uznáte za vhodné. Do ničoho vás netreba tlačiť, pretože vás práca v dielni baví. Tak prečo nepremeniť hobby na plnohodnotné zamestnanie, alebo si svojimi výtvormi čo i len privyrobiť?

Čítať viac

Ako sa efektívne brániť proti baktériám

Sú všade. V záchodovej mise, v kuchynskom odtoku aj na zariadení, ktoré práve držíte. Do bezprostredného styku s baktériami prichádzame v každej chvíli a bez rozmýšľania. Jedna z najčastejšie prehliadaných skrýš infekcií sa pritom zrejme nachádza len niekoľko krokov od vás. Vedeli ste, že až 1000-krát viac zahltený baktériami než záchod môže byť váš odpadkový kôš?

Ak práve rátate, koľkokrát ste si umyli ruky po zahodení každej maličkosti, máme pre vás zaujímavý tip. Bezdotykový kôš. Otvára sa pomocou senzoru.

Čítať viac

Stojan na vianočný stromček rýchlo a jednoducho

Chytiť kapra, zabaliť darčeky, nájsť ten najkrajší stromček... Zoznam úloh pred Vianocami je nekonečný. Avšak predtým, ako nájdete perfektný strom, potrebujete taký malý detail – stojan. Drevený stojan je pevná opora, ktorá zabezpečí stabilitu, a je oveľa kvalitnejšia než jej plastový bratranec. Výroba stojana je jednoduchá a zvládne to skutočne každý kutil začiatočník.

Čítať viac

Sprievodca svetom elektrických píl pre majstrov začiatočníkov

Okružné píly, pásové píly, priamočiare píly... Nejeden kutil začiatočník by sa v tom stratil. Našťastie sme pre vás pripravili malého sprievodcu elektrických píl. Reťazovú pílu na drevo asi pozná každý, aj Jožko z 1.B triedy. Hoci sa jej dnes budeme venovať len veľmi okrajovo, prezradíme vám kopu iných užitočných informácií. Zistíte, na ktorý druh prác sa vám najviac hodí ručná priamočiara píla. Chcete vedieť, na čo využiť chvostovú či tandemovú pílu? Aké elektrické píly potrebuje začiatočník vo svojej dielni? A ktoré kritéria sú pri výbere dôležité?

Čítať viac

Ako si vytvoriť perfektnú dielňu nielen v garáži

Vytvoriť si dielňu v garáži môže byť lákavé. Avšak, pokiaľ sa majstrovaním a tvorbou napr. z dreva chcete živiť, mali by ste sa zamyslieť nad funkčnosťou celej miestnosti. Pokiaľ si vytvoríte dielňu v garáži, auto by v nej už nemalo parkovať. Prípadne si postavte úplne novú dielňu. Tak či onak, dnes vám ukážeme, na čo všetko by ste mali myslieť v rámci interiéru vašej dielne. Ako ju zariadiť tak, aby bola bezpečná a funkčná?

Čítať viac

Zmajstruj si sám: Obed pre pravých chlapov

Priznajme si to, chlapi. Správny kutil by si mal poradiť s akoukoľvek výzvou. Či už ide o vyrobenie jedálenského stola z masívu, rekonštrukciu kúpeľne, alebo o zmajstrovanie poriadneho obeda. Praženica či párky vám už idú ľavou zadnou, dokonca ste už párkrát aj grilovali mäso či upiekli zemiaky na plechu. Je na čase prekonať ďalšiu métu. Čo poviete na pečené bravčové rebrá? Usporiadajte záhradné posedenie s nezabudnuteľnými rebrami na pive. Vaša rodina či priatelia ich budú zbožňovať.

Čítať viac

Predĺžte život vášmu náradiu

Naši otcovia aj starí otcovia mali celý život jedno kladivo. A nedali naň dopustiť. My kupujeme takmer každý rok nové. Ako je to možné? Rovnako ako so všetkým v živote je to aj s náradím. Ak sa o neho budeme dobre starať, určite nás nesklame. V tomto článku nájdete tipy a triky, ako vaše pracovné i záhradné náradie správne uskladniť a starať sa oň. Pomôžeme vám, aby vydržalo čo najdlhšie. Ušetríte tak nemalé peniaze.

Čítať viac

Ako dosiahnuť vysokú kvalitu pitnej vody

Voda tvorí 65 až 75 % hmotnosti tela dospelého človeka. V našom tele je nevyhnutná pre transport kyslíka a živín k bunkám a tkanivám, pri regulácií telesnej teploty alebo pri trávení. Ale akú vodu piť? Plastové fľaše či vodovod? PET fľašiam stačí chvíľka na letnom slnku a začnú do vody vypúšťať rôzne chemikálie. Preto sa voda z vodovodu zdá byť naj alternatívou. Nie vždy je však kvalitná a my vám dnes ukážeme, ako môžete aj vy mať doma tú najzdravšiu pitnú vodu – bez dlhého čakania a bez námahy.

Čítať viac

Vŕtacie, sekacie a búracie kladivá – veľké porovnanie značiek 2.

Búrate dom, stenu alebo potrebujete vysekať otvor pre väčšie okno? Na takúto prácu už vám veru nebude stačiť vŕtacie kladivo. V minulom článku sme sa pozreli práve na porovnanie vŕtacích a kombinovaných kladív. Dnes sa pozrieme na náradie pre skutočných chlapov – búracie a sekacie kladivá. Opäť nájdeme na našom trhu mnoho typov aj značiek, každý z nás by však chcel mať doma to najlepšie. Preto sme pre vás pripravili veľké porovnanie značiek sekacích a búracích kladív.

Čítať viac

Vŕtacie, sekacie a búracie kladivá – veľké porovnanie značiek 1.

Potrebujete vyvŕtať dieru do tenkej tehlovej steny? Primontovať niečo na betón či do betónu? Vysekať dieru pre väčšie okno, alebo rovno zbúrať celú stenu? Na pomoc vám prichádzajú vŕtacie, sekacie a búracie kladivá, ktoré sú určené na náročnejšiu prácu ako bežné domáce náradie. Najväčší rozdiel oproti obyčajným strojom je vo vibráciách, čím náradie získa oveľa väčšiu silu. Na trhu máte na výber z mnohých značiek a typov. A vieme, že výber je veľmi ťažký. Preto sme pre vás pripravili veľké porovnanie, pri ktorom vás zasvätíme do sveta kladív.

Zdroj obr.: www.toolboxbuzz.com

Čítať viac

Ako potešiť svoju polovičku? Vyrobte jej originálny botník

Poznáte to. Každá žena má doma minimálne pätnásť párov topánok. Vysoké, nízke, čierne, červené, športové, sandále, vychádzkové. Proste topánky na každú príležitosť. Aj keď väčšina dám z toho množstva nosí možno päť párov, viete, že sa nevzdá žiadnych. Nikdy. Niekde to množstvo však musí skladovať. Zájdete teda do najbližšieho obchodu, kúpite botník, privezte ho domov a je to vybavené. Nuda, že? Máme lepší nápad! Urobte vašej manželke radosť a vyrobte jej originálny botník svojpomocne. Pripravili sme pre vás návod a nejaké ďalšie inšpirácie.

Čítať viac

5 krokov, ako zrenovovať starý drevený nábytok

Obdivujete, ako niekto dokáže zrenovovať staré ošumelé či zhorené kusy nábytku na nepoznanie? Verte či nie, aj vy sa takéto kúzla môžete naučiť. Ukážeme vám, čo všetko na renováciu starého nábytku potrebujete. Krok po kroku si prejdeme základy. Postupom času a naberaním skúseností sa aj z vás stane majster.

Čítať viac

Zmajstruj si sám: Jedinečný bazén z paliet

Teplomer ukazuje stále vyššie teploty, a to pravé leto prichádza. Čo vám napadne ako prvé? Plávanie alebo len bezstarostné relaxovanie pri bazéne. Vadia vám ale preplnené kúpaliská, kde si ledva namočíte jednu nohu? Preto vám prinášame originálny návod, ako si jednoducho postaviť bazén na záhrade. Pritom vám váš nový bazén nezruinuje rodinný rozpočet.

Čítať viac

Kto u vás vyhrá Majstrovstvá Európy v drevinách?

Drevo je základný materiál, s ktorým sa pravidelne stretáva každý domáci majster. Ak by sme sa snažili vymenovať všetky rôzne využitia, určite by sme pri tom vypili viac pív než pri futbale. Nie je však drevo ako drevo. Základom  je vybrať si ten správny tím (čítajte ako: druh dreviny). Či patríte k nestranným pozorovateľom, občasným obrancom alebo sa vrháte aj do samostatného útoku, v tomto článku vás prevedieme rôznymi druhmi drevín na spracovanie.

Čítať viac

10 nápadov, ako zrecyklovať a opraviť starý nábytok

Povala a garáž plné starých rárohov? Tešíte sa až upracete a všetkého starého nábytku a náčinia sa zbavíte? Neurobte túto chybu. Ušetrite peniaze a radšej dajte svojmu nábytku druhú šancu. Vdýchnite mu nový život! Jedna návšteva nášho blogu a obchodu farby & laky sa postarajú o inšpiráciu. Ukážeme vám dve cesty, ktorými sa môžete vybrať. Prvou je dodať starému nábytku moderný dizajn a zachovať jeho funkčnosť. Druhou je obnoviť vzhľad, ale úplne pretvoriť jeho charakter.

Čítať viac

Ktorý typ kosačky sa hodí k vášmu trávniku

Máj je v plnom prúde a okrem toho, že tráva je opäť krásne zelená, tak aj rýchlo rastie. Pokiaľ je tráva dlhšia ako 5 cm, je ten správny čas pokosiť ju. Poďme si teda naplno užiť slnečné lúče na záhradu. Navyše čím častejšie budete trávnik kosiť, tým bude porast hustejší. Tak schmatnite svoju kosačku a hor sa na dvor. Že tá vaša už doslúžila? Nevadí. Poradíme vám s výberom novej.

Čítať viac

Ako umyť vaše auto doma a šetrne

Škoda, Honda či Audinka? Pokiaľ svoje auto ľúbite, je jedno, akej je značky. Chcete sa oň poriadne postarať. Veľa z nás uprednostňuje pred ručným umývaním autoumyvárku. Áno, je to pohodlné. Odparkujete, stlačíte tlačidlo a počkáte, kým si stroj urobí svoju prácu. Výsledok z autoumyvárky sa však nikdy nevyrovná ručnému umývaniu. Okrem toho, kefy môžu častým umývaním poškodzovať lak. Taktiež sa umyvárka postará len o vonkajší vzhľad.

Čítať viac

Bez akého náradia sa nezaobíde ženská domácnosť

Tečie umývadlo, treba vymaľovať obývačku či zložiť nový nábytok. Doma nie je žiadny chlap a hľadá sa silná ruka. Zavolať suseda? Brata? Nie je treba. Stereotypná predstava, že náradie je tajomnou sférou chlapských duší, na ktorú sa nesiaha, už dávno neplatí. Pripravili sme preto 5 tipov na základné náradie, ktoré by malo byť vo výbave každej domácej majsterky a na záver malý bonus.

Čítať viac

Ktorá reťazová píla je pre vás tá pravá

Kúpa reťazovej píly nie je lacná záležitosť. Preto sme sa rozhodli poradiť vám s výberom. Pozreli sme sa na rozdiely medzi motorovými a elektrickými reťazovými pílami s káblom i akumulátorom, a tiež na rôzne značky. Váš výber sa, samozrejme bude odvíjať aj od ceny, funkčnosti a dizajnu. Stačí si už len vybrať. Do ktorej z nich investujete svoje peniaze?

Čítať viac

Tipy a triky, ako doma efektívne vymaľovať

Teraz je ten správny čas. Jar prichádza a s čoraz teplejším počasím je tým najlepším časom na nový dizajn vašich stien. Svetlo je vonku každý deň dlhšie. A pri dennom svetle najlepšie odhadnete farbu, ktorá vynikne v izbe. Prezradíme vám, ako rýchlo a efektívne vymaľovať interiér domu či bytu. Máme pre vás aj pár tipov na užitočné náradíčko, ktoré vám uľahčí prácu.

Čítať viac

Zmajstruj si sám: Recept na masívny bukový stôl

Možno je aj vaším snom mať vo svojej záhradke alebo na chalupe krásny masívny stôl, ktorý vyzerá, akoby ho vyrobili ešte naši predkovia. Zohnať taký unikát však nie je jednoduché. Preto sa možno niektorí z vás rozhodnú vyrobiť ho vlastnými rukami. Pozrite si recept na tento masívny bukový stôl na štýl „Urob si sám“. Voľbu materiálu a finálneho dizajnu môžete, samozrejme, prenechať svojej fantázii.

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia